ОпштествоСервисни информацииСостојба на патиштата

Градежни активности на државниот пат А1 – наплатна станица Романовце

Градежни активности на државен пат А1 - наплатна станица Романовце, со цел поставување на патна опрема на наплатни станици за подобрување на безбедноста во сообраќајот се изведуваат вчера и денеска. Времениот режим се спроведува согласно Одобрението издадено од Министерството за транспорт и врски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close