МКДОпштински вестиСкопје

Градежни активности нa 11 локации во Скопје

На 11 локации во Скопје ќе започнат градежни активности. Како што информираат од Град Скопје, периодов започнува летна градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици и булевари.

Back to top button
Close
Close