0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на капиталниот проект за брз автобуски превоз (БРТ) во Скопје , поточно „автобуско метро“ или „трамвај на тркала“, соопштија денеска градските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close