Општински вестиСкопје

Град Скопје апелира кабастиот отпад за време на „Black Friday“ да се остава на вистинско место

Град Скопје апелира до граѓаните за време на „Black Friday“ да го оставаат кабастиот отпад на местата за складирање. Оттаму потсетуваат дека амбалажата за пакување на големи производи, особено за бела техника, но и старите електронски уреди и мебел, се третираат како кабаст отпад и не треба да се ставаат во садовите за отпад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close