0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Граѓанските организации и експертите да се вклучат во носењето на измените на Законот за животна средина

Собранието на Република Северна Македонија денеска ја заврши расправата за неколку закони од 29. и 30. седница, а гласањето за нив ќе биде закажано дополнително. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close