Дописници МКДОпштински вести

Граѓански протест за затворање на депонијата „Русино“

Еко ективисти од граѓанската иницијатива „Стоп Русино - чист воздух во Гостивар“ придружувани од граѓани одржаа уште еден протест со кој побараа конечно решение за регионалната депонија „Русино“ која се наоѓа во близина на Гостивар.

Back to top button
Close
Close