Дописници МКДОпштински вести

Граѓанска поддршка од битолчани за полицијата

Битолчани со мирен граѓански собир кој се одржа пред СВР-Битола изразија и искажаа јавна поддршка за припадниците на полицијата, но и јавен протест против зачестените напади, омаловажувања и деградирање на полициските службеници во вршење на службените обврски.

Back to top button
Close
Close