Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грџани: Пандемијата предизвика загуби во албанскиот туризам од околу 1,8 милијарди евра

-Целосните блокади на движењето и недостатокот на наменски пакет од владата ја паднаа на колена туристичката индустрија. Верувам дека загубата е 1,7 до 1,8 милјарди евра. Максимумот на приходи што сме го оствариле е 300-400.000 евра. Бидејќи кризата се очекува да потрае апелирам до владата под итно да го помогне овој секор, изјави Грџани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close