Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Гов: Има проблеми со трговските аранжмани со Северна Ирска

Британскиот министер Мајкл Гов денеска изјави дека постојат сериозни проблеми со постбрегзит трговските аранжмани со Северна Ирска и побара повеќе време за примена на новите правила

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close