Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Гостиварец ги нападнал поранешната сопруга и синот

Гостиварец е лишен од слобода откако бил пријавен дека физички ги нападнал поранешната сопруга и нејзиниот малолетен син. Полицијата работи на расветлување на овој случај и мотивите за пријавеното насилството.

Гостивар, 28 мај 2021 (МИА) – Гостиварец е лишен од слобода откако бил пријавен дека физички ги нападнал поранешната сопруга и нејзиниот малолетен син. Полицијата работи на расветлување на овој случај и мотивите за пријавеното насилството.

Според СВР Тетово, доцна синоќа (28.05.2021) во 02.30 часот во Полициската станица Гостивар, 45-годишна жена од Гостивар пријавила дека претходниот ден нејзиниот сопруг Х.Ф. физички ја нападнал неа и нејзиниот малолетен син од претходниот брак.

Набрзо по пријавата, Х. Ф. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица. Откако случајот ќе биде целосно документиран против насилникот ќе биде поднесена соодветна пријава.згм/са/

Back to top button
Close
Close