0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Гостинските екипи поуспешни во саботните попладневни бундеслигашки средби

Три победи и еден нерешен резултат забележаа екипите кои гостуваа на попладневните натпревари од 27. коло во Германското фудбалско првенство. Единствено Падерборн освои бод на својот терен.

Менхенгладбах, 23 мај 2020 (МИА) – Три победи и еден нерешен резултат забележаа екипите кои гостуваа на попладневните натпревари од 27. коло во Германското фудбалско првенство. Единствено Падерборн освои бод на својот терен.

Резултати:
Борусија Менхенгладбах – Баер Леверкузен 1:3
Фрајбург – Вердер Бремен 0:1
Падерборн – Хофенхајм 1:1
Волвзбург – Борусија Дортмунд 0:2.

Во тек е дуелот Баерн Минхен – Ајнтрахт Франкфурт.

Лидер е Баерн со 58 бода, пред Борусија Дортмунд со 57, Баер Леверкузен е трет со 53, Борусија Дортмунд има 52, Лајпциг 51,…. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close