0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Гори борова, дабова и нискостеблеста шума во Кокино, Старо Нагоричане

Пожар веќе втор ден беснее над Кокино, Општина Старо Нагоричане, информираа денеска надлежните од РЦУК Куманово. Зафатена е борова, дабова нискостеблеста шума, поголема површина.

Back to top button
Close
Close