0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторијаСцена

Горанчо Аризанкоски хуманист без граници

И покрај несигурниот економски статус, често и без стална работа, 55- годишниот Горанчо Аризанкоски од Кичево, никогаш не престанал да дарува крв и на дело да покажува дека хуманоста е негова животна девиза. Со 114 крводарувања хуманиот Горан се нареди во малубројната група  живи крводарители од Кичево, кои повеќе од 100 пати дарувале од својата драгоцена течност и, како што вели самиот, никогаш нема да се откаже од дарување крв додека тоа му го дозволува здравјето. -Отсекогаш сум подарувал крв и во изминатите 35 години дури во 114 наврати сум подарил дел од најдрагоцената

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close