0_Спорт.ПорталФудбал

Головин го продолжи договорот со Монако до 2024 година

Монако објваи продолжување на договорот со играчот од средниот ред Александар Головин. Новиот договор се пресметува до јуни 2024 година.

Монте Карло, 14 март 2020 (МИА) – Монако објваи продолжување на договорот со играчот од средниот ред Александар Головин. Новиот договор се пресметува до јуни 2024 година.

Претходниот договор беше со важност до јуни 2023 година.

Оваа сезона, на 25 натпревари од француската Лига 1, Русинот постигна три гола и четири асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close