0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Голот на Лазаров избран за најубав за вчерашниот ден на Европското во ракомет (видео)

Нашата селекција вчера победи против Украина со 26-25 со голот на Лазаров кој беше постигнат во последната секунда од средбата.

Виена, 11 јануари 2020 (МИА) – Европската ракометна федерација (ЕХФ) го избра погодокот на нашиот капитен, Кирил Лазаров како најдобар во вчерашниот, втор ден од Европското првенство.

Нашата селекција вчера победи против Украина со 26-25 со голот на Лазаров кој беше постигнат во последната секунда од средбата.

Таг
Back to top button
Close
Close