Дописници МКДОпштински вести

„Голи оток” во Кавадарци без вода до 15 часот

Поради дефект на главна линија од висока зона, денеска  без вода за пиење до 15 часот ќе останат жителите од Брушанско маало и населбата „Голи оток“ во Кавадарци.

Кавадарци, 16 септември (МИА) – Поради дефект на главна линија од висока зона, денеска  без вода за пиење до 15 часот ќе останат жителите од Брушанско маало и населбата „Голи оток“ во Кавадарци.

За ова информираа од кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец“, замолувајќи ги корисниците на вода за пиење за разбирање и трпение. свд/сп/

Back to top button
Close
Close