БалканБалкан.ПорталВидео изјаваСвет.Слајдер

Големи пожари на островот Евија, монаси одбиваат евакуација

Грчките власти наложија нова евакуација на жителите во селата во северниот дел на островот Евија, кои се опкружени со големи пожари, а од вчера се повредени тројца пожарникари.

Back to top button
Close
Close