Видео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Големи поплави во Бразил, реките околу Амазон достигнаа рекордни нивоа

Реката Рио Негро, која се влева во Амазон во близина на Манаус, го забележа највисокиот водостој од 1902 година - 29,98 метри, соопшти вчера мрежата Г1.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close