Свет

Голема експлозија во вселената, можни проблеми со телефоните

Голема експлозија се случи во нашата галаксија, огромен блесок трепереше низ Сончевиот систем, а научниците веруваат дека експлозијата е предизвикана од необична, многу моќна неутронска ѕвезда позната како магнетар, но исто така е можно денеска да има проблеми во мобилната мрежа околу планетата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close