0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштествоПолитика

Голем интересот за „Купи куќа, купи стан“, субвенциите за проектот и до 20 илјади евра

Ниските каматни стапки, субвенциите коишто изнесуваат и до 20 илјади евра, дополнителната субвенција на месечната рата за секое новородено дете, како и моделите за млади се причините за големиот интерес на апликанти за субвенциониран станбен кредит преку проектот „Купи куќа, купи стан“, имформираат од Министерството за финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close