Дописници МКДОпштински вести

Голем интерес за бесплатно вакцинирање против сезонски грип во Велес

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес денеска започна бесплатното вакцинирање против сезонски грип за што оваа здравствена установа доби 1.050 вакцини.

Back to top button
Close
Close