0_Спорт.ПорталФудбал

Годин ќе го напушти Интер поради Конте

Дефанзивецот Диего Годин летово ќе го напушти Интер. Според новинарот Фабрицио Романо, Уругваецот не можел да се прилагоди на тактичкиот систем на тренерот Антонио Конте.

Милано, 9 април 2020 (МИА) – Дефанзивецот Диего Годин летово ќе го напушти Интер. Според новинарот Фабрицио Романо, Уругваецот не можел да се прилагоди на тактичкиот систем на тренерот Антонио Конте.

Интер ќе го купи Мараш Кумбула од Верона за да го замени Годин.

Оваа сезона, Годин играше на 25 натпревари и оствари една асистенција, а Кумбула има 19 настапи и постигнато еден гол. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close