0_Sport,PortalFutboll

Godin do të largohet nga Interi për shkak të Kontes

Mbrojtësi Diego Godin, këtë verë do të largohet nga Interi. Sipas gazetarit, Fabricio Romano, futbollisti uruguajan nuk ka mundur të përshtatet në sistemin taktik të trajnerit Antonio Konte.

Milano, 9 prill 2020 (MIA) – Mbrojtësi Diego Godin, këtë verë do të largohet nga Interi. Sipas gazetarit, Fabricio Romano, futbollisti uruguajan nuk ka mundur të përshtatet në sistemin taktik të trajnerit Antonio Konte.

Interi, si zëvendësim të Godinit do ta blejë shqiptarin, Marash Kumbulla.

Këtë sezon, Godin ka luajtur 25 ndeshje dhe ka realizuar një asistim, ndërsa Kumbulla në 19 ndeshje ka shënuar një gol. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close