Svet.SlajderСветСвет.Портал

Го номинираа „Blak Lives Matter“ за Нобелова награда за мир

Норвешкиот пратеник Питер Еиде ја оправда номинацијата со фактот дека движењето ги натера не само САД, туку и другите земји да обрнат внимание на проблемот со расизмот во нивните сопствени општества.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close