0_Спорт.ПорталОстанато

ГН на Унгарија:Верстапен најбрз на првиот, Ботас на вториот тренинг

Водечкиот во генералниот пласман во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) денеска беше најбрз на првиот тренинг пред неделната трка за Големата награда на Унгарија, додека Финецот Валтери Ботас (Мерцедес) беше најбрз на вториот тренинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close