0_Магазин.ПорталСцена

Глумицата Наја Ривера исчезна при пловење на езеро

Се стравува дека 33-годишната глумица се удавила. Нејзиниот четиригодишен син утрово е пронајден сам на бродот.

Лос Анџелес, 9 јули 2020 (МИА) – Ѕвездата од ТВ-серијата „Хор“ (Glee), Наја Ривера исчезна при пловење со туристички брод на езерото Пиру близу Лос Анџелес, Калифорнија, САД.

Се стравува дека 33-годишната глумица се удавила. Нејзиниот четиригодишен син утрово е пронајден сам на бродот.

Потрагата по неа сѐ уште трае. си/

Таг
Back to top button
Close
Close