0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Glishiq u kthye në LPFM, nënshkroi për Shkupin

-Futbollisti Darko Glishiq është anëtari i ri i Shkupit, pasi sot shtrënguan duart me udhëheqësinë e ekipit "Shkupi" dhe nënshkroi kontratë për një sezon e gjysmë.

Shkup, 28 janar 2020 (MIA) – Futbollisti Darko Glishiq është anëtari i ri i Shkupit, pasi sot shtrënguan duart me udhëheqësinë e ekipit “Shkupi” dhe nënshkroi kontratë për një sezon e gjysmë.

Darko Glishiq në LPFM ka luajtur për Vardarin, me të cilin e fitoi Ligën, si dhe për ekipin “Skopje”, “Napredok” dhe “Teteks” ndërsa jashtë vendit i mbronte ngjyrat e ekipit “Olimpik” nga Sarajeva, “Dinamo Tbilis”, “Septemvri” nga Sofja dhe “Arda Karxhall”.

Glishiq shkon menjëherë për Antali, ku ekipi nga Çairi janë në përgatitjet dimërore që menjëherë të jetë në dispozicion të trajnerit Qatip Osmani. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close