0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Глазгов, Даблин и Билбао неизвесни за организација на Европското фудбалско првенство

Градовите Глазгов, Даблин и Билбао би можеле да останат без организација на натпревари на претстојното Европско првенство во фудбал, бидејќи шкотската, ирската и шпанската влада се уште не дале гаранции за враќање на навивачи на стадионите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close