0_Македонија.ПорталОпштество

Главниот штаб за управување со кризи одржа седница

Главниот штаб за управување со кризи на денешната осма седница од прогласување кризна состојба, ги разгледа и надогради преземените мерки и досегашните активности на институциите, согласно Акцискиот план за посеопфатно дејствување против ширењето на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close