0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Главниот ЕУ-преговарач на Албанија Зеф Мази во Скопје

Главниот ЕУ-преговарач на Република Албанија, Зеф Мази за време на денешниот престој во Скопје ќе има средби со претседателот на Собранието, Талат Џафери и со министерот за надворешни работи, Бујар Османи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close