СветСвет.Портал

Главен научник на СЗО: Разочарува резултатот на вакцината КјурВак

Главниот научник во Светската здравствена организација, Соумија Сваминатан изјави денеска дека резултатите од клиничките тестирања на вакцината КјурВак биле разочарувачки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close