БалканБалкан.Портал

Гласачките машини во Бугарија ги чува жандармерија во царински магацин

Бугарската вицепремиерка и координатор за подготовка на парламентарните избори на 4 април, Маријана Николова изјави за Бугарското национално радио дека машините за гласање ги чува жандармеријата, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close