0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Gjykata Supreme duhet në mënyrë aktive të kyçet në reformat në gjyqësi konstatim i Mariçiq dhe Arsllanit

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq sot u takua me u.d. kryetar i Gjykatës Supreme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Faik Arsllani.

Shkup, 10 shtator 2020 (MIA) – Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq sot u takua me u.d. kryetar i Gjykatës Supreme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Faik Arsllani.

Në takim, siç kumtoi Ministria e Drejtësisë, është diskutuar rreth zbatimit të reformave dhe gjendjet në gjyqësi si edhe përmirësimin e praktikës gjyqësore.

Ministri Mariçiq ka theksuar se pret pjesëmarrje aktive në Gjykatën Supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut si instanca më e lartë gjyqësore në shtet dhe përfshirjen e saj në reformat në gjyqësi. shk/

Back to top button
Close
Close