0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKronikëKronikë.PortalMakedonija.SlajderShoqëri

Gjobiten 423 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtjes

Gjatë 24 orëve të kaluara, në tërë territorin e vendit janë regjistruar 423 shkelje në lidhje me masën për mosmbajtje të mbrojtjes personale, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Shkup, 8 gusht 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të kaluara, në tërë territorin e vendit janë regjistruar 423 shkelje në lidhje me masën për mosmbajtje të mbrojtjes personale, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

MPB, njëherit u bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim që të përballen me Kovid-19. mb/

Back to top button
Close
Close