0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Gjoba për 470 persona për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës mbrojtëse janë regjistruar 470 kundërvajtje. 

Shkup, 14 gusht 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës mbrojtëse janë regjistruar 470 kundërvajtje.

Nga MPB apelojnë deri te qytetarët të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga ana e Qeverisë me qëllim të përballjes ndaj Kovid-19. fab/

Back to top button
Close
Close