0_Maqedoni.PortalKronikëKronikë.PortalShoqëri

Gjoba për 22 persona për shkelje të orës policore, 508 sanksione për mosmbjatje të maskës

Nga ora 23:00 (05.05.2021) deri në orën 05:00 (06.05.2021) është konstatuar se 22 persona nuk e kanë respektuar ndalesën e lëvizjes.

Shkup, 6 maj 2021 (MIA) –  Nga ora 23:00 (05.05.2021) deri në orën 05:00 (06.05.2021) është konstatuar se 22 persona nuk e kanë respektuar ndalesën e lëvizjes.

Gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, për masën për mbajtjen e mbrojtjes personale në fytyrë, janë regjistruar 508 shkelje.

Ministria e Punëve të Brendshme në kumtesën e sotme u bën apel qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria dhe të gjithë bashkërisht të kontribuojmë për parandalimin e përhapjes së Kovid 19. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close