0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Gjendja me Kovid-19 është nën kontroll, sistemi shëndetësor po përgaditet për vaksinim

Numri i të infektuarve me Kovid-19 javën e kaluar u zvogëlua për 9,9 për qind, ndërsa numri i personave të shëruar u rrit. Autoritetet besojnë se situata është nën kontroll, ndërsa sistemi shëndetësor tashmë ka filluar përgatitjet për vaksinimin kundër Kovid-19. Të parët që vaksinohen janë punëtorët shëndetësorë, personeli ushtarak, policia dhe të sëmurët kronikë.

Back to top button
Close
Close