Parashkimi i motitShoqëri

Gjatë fundjavës moti jostabil, nga e hëna mot me diell dhe shumë ngrohtë deri në 39 gradë Celsius

Pasdite dhe gjatë ditës së nesërme moti do të jetë jostabul me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, kumtoi DPHM.

Shkup, 27 qershor 2020 (MIA) – Pasdite dhe gjatë ditës së nesërme moti do të jetë jostabul me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, kumtoi DPHM.

Nga e hëna deri të mërkurën moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura të ditës të cilat gjithkund do të jenë mbi 30 gradë. Temperaturat maksimale të ditës do të arrijnë edhe deri në 39 gradë Celsius. fb/

Back to top button
Close
Close