0_Македонија.ПорталОпштество

ГИС ќе презенира предлози за одржливи решенија против измамите со отпад како гориво

Граѓанскиот инспекциски совет (ГИС) денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе понуди предлози до државните институции за одржливи решенија против измамите со отпад како гориво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close