0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikëVideo

Gir: Ekzstojnë shumë spekulime në media, por me rëndësi është të dakordohet korniza negociuese dhe konferenca ndërqeveritare

Ekzistojnë shumë spekulime në media për shumë tema. Nuk konsideroj se është e dobishme të shtoj ndaj atyre spekulimeve, por kjo që është me rëndësi është se duhet të vazhdojë diskutimi, deklaroi ambasadori evropian Dejvid Gir, i pyetur si e komenton publikimin e "Politiko"-s për gjoja është arritur konsensus në BE rreth kërkesave bullgare për hapjen e negociatave inkuadruese me Maqedoninë e Veriut.

Back to top button
Close
Close