Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Гинтсбург: Следната година „Гамалеја“ почнува со испитувања за лекување со антитела

 Русија следната година ќе почне со тестирање на антитела врз пациенти со Ковид-19, изјави Александар Гинтсбург, првиот човек на московскиот Институт „Гамалеја“, во кој се разви првата вакцина против коронавирусот „Спутник V“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close