Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Гинцбург: Вакцината Спутник V не предизвикува алергиски реакции

Во Русија досега се вакцинирани 700.000 граѓани со вакцината Спутник В и не се забележани сериозни алергиски реакции, изјави директорот на Научно-истражувачкиот институтот за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“, Александар Гинцбург.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close