Дописници МКДОпштински вести

Гимназијалци од Богданци добија стипендии од МОН 

Четворица ученици од средното училиште во Богданци  добија од Министерството за образование и наука стипендии за средношколци откако ги исполнија уловите од конкурот за доделување вкупно девет стипендии. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close