0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderИзбрано

Гибралтар: Речиси сите вакцинирани, речиси сè е нормално

Со 34.000 жители, Гибралтар не може да биде пример за другите, но тоа е првото место во Европа каде, благодарение на вакцинацијата, епидемијата е во голема мера надмината. Рестораните се отворени до доцна во ноќта и нема позитивни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close