0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанато

Гевгелиски атлетичари настапија на полумаратон во Грција

Дванаесет членови на атлетскиот клуб „7 Ноември“ од Гевгелија денеска настапија на полумаратонот „Демокрит“ што се одржа во грчкиот град Ксанти.

Back to top button
Close
Close