0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Гевгелиската ковид болница ќе почне со работа на први февруари

Од понеделник, во рамки на Општата болница во Гевгелија, ќе биде ставена во функција модуларната ковид болница со сите активности од прием на суспектни и ковид позитивни пациенти, преглед и тријажа, тестирања со брзи ПЦР тестови до стационирање и лекување на пациентите, потврди денеска директорот Митко Крџев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close