0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Гевгеличанка од базен спроведена во државен карантин

А.Г.(31) од Гевгелија вчера во 14:30 часот е лишена од слобода на базен во Гевгелија, бидејќи не се придржувала на одлуката на Владата и решението за самоизолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат и  е спроведена во државен карантин.

Скопје, 3 јули 2020 (МИА) – А.Г.(31) од Гевгелија вчера во 14:30 часот е лишена од слобода на базен во Гевгелија, бидејќи не се придржувала на одлуката на Владата и решението за самоизолација од Државен санитарен и здравствен инспекторат и е спроведена во државен карантин.

Како што информира МВР, по комплетирање на случајот, за А.Г. ќе биде изготвен поднесок за сторено кривично дело казниво по чл.205 и чл.206 од Кривичниот законик.

За настанот е известен јавен обвинител. вј/лв/

Back to top button
Close
Close