0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиСпортФудбал

Гевгеличанец судеше фудбалски натпревар во Грузија

Фудбалскиот судија со грбот Светската фудбалска федерација ФИФА, гевгеличанецот Доне Ристовски, месецов беше главен судија на футсал натпреварот меѓу репрезентациите на Грузија и Русија кој се играше во Тбилиси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close