0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Гервала Шварц за „Отворен Балкан“: Паралелните иницијативи не се нешто ново, но може да бидат и опасни

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гервала Шварц, денеска на прес-конференција со шефот на дипломатијата Бујар Османи во Скопје, оцени дека Иницијативата „Отворен Балкан“ може да биде опасна за Косово, како и да ја загрози заедничката цел на земјите од регионот, а тоа е членството во Европската Унија.

Back to top button
Close
Close