Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германско Министерство за здравство: Нема податоци за мала ефикасност на вакцината на Астра Зенека

Германското Министерство за здравство денеска соопшти дека нема податоци што би укажале на тоа дека ефикасноста на вакцината против коронавирус на Астра Зенека кај постарите лица е само осум проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close